Jacek Sztuka

    Jacek Sztuka - Studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (1996-2001) na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jacka Waltosia oraz w pracowni rysunku prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. Pobyt na stypendium w Akademie der Bilden de Künste w Norymberdze w pracowni malarstwa prof. Johannesa Grützke w 1999/2000. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego w 2001 roku. Dyplom ukończenia Studium Pedagogicznego pod kierunkiem prof. Adama Brinckena w 2000 r. W roku akademickim 2002/ 3 prowadzi zajęcia z malarstwa i rysunku na wydziale Artystycznym w WSP w Częstochowie. Od 2004 roku pracuje jako asystent w Zakładzie Kształtowania Otoczenia i Komunikacji Wizualnej Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Otrzymał tytuł doktora w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 2006 roku. Członek ZPAP.
   
    Swoje prace prezentował na 6-ciu wystawach indywidualnych.
   
   
   2004 - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie im Mariana Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy. Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie.
   2005 - stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Częstochowy.
   2006 - Grand Prix HOMO QUADRATUS OSTROVIENSIS 2006, Ostrowiec Świętokrzyski.
    - Główna Nagroda Prezydenta Miasta Radomia w V Triennale Autoportretu w Radomiu.
   2007 - Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Częstochowy.
    - Nagroda Dyrektora Miejskiej Galerii Sztuki w III Ogólnopolskim Konkursie im.
    Mariana Michalika na Obraz dla Młodych Malarzy, MGS Częstochowa.
   2008 - Grand Prix XXII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin 2008,
    Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Szczecin.
   
   
    Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów polskich oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą m. in. w Niemczech, Austrii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Finlandii, Norwegii, Japonii, Arabii, Indiach i Australii.