Celina Oczkowska

   Studia i dyplom (rok 1955) na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa pod kierunkiem profesorów: Rzepiński, Taranczewski, Marczyński, Cybisowa, Pronaszko. Dyplom z tytułem artysty malarza w pracowni profesora Pronaszki. Wieloletni członek Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie. Specjalizacja: malarstwo sztalugowe i malarstwo architektoniczne (fresk).

Wystawy indywidualne i zbiorowe w Polsce: Kraków, Warszawa, Nowy Sącz. Liczne wystawy indywidualne i zbiorowe za granicą: Włochy, Szwajcaria, Austria, Francja, Niemcy, Belgia, Holandia, Anglia. Wystawy we Włoszech i na Sycylii. Wystawy indywidualne: Rzym, Mediolan, Genua, Portofino, Chiavari, Rapallo, Santa Margherita, Lavagna, Sestri Levante, Neapol, Palerno. Wystawy na Sycylii: Palermo, Marsala, Mazara Del Vallo, Syrakuzy, Messina, Taormina, Cefalu, Catania.

Dzieła o charakterze religijnym: Freski w kościołach w Polsce i we Włoszech.

Ważne prace międzynarodowe o charakterze religijnym dla Ojców Franciszkanów, Kustoszy Ziemi Świętej (Komisariat Ziemi Świętej z siedzibą w Mediolanie): prace z zakresu płaskorzeźby w ceramice dla Polskiej Kaplicy w Międzynarodowej Bazylice w Nazareth pod wezwaniem św. Zwiastowania, na temat Matki Boskiej Częstochowskiej. Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej do ołtarza w Jerozolimie. Wiele obrazów dla Ojców Franciszkanów w Nazareth.

Specjalizacja w portrecie. Liczne portrety dla prywatnych osób. Portrety dla Ojców Franciszkanów Kustoszy Ziemi Świętej. Portrety dla Kardynała Salvatore Pappalardo w Palermo.

Udział w wielu konkursach międzynarodowych malarstwa współczesnego we Włoszech i zagranicą. Liczne pierwsze nagrody i wyróżnienia.

Obrazy w kolekcjach prywatnych i muzeach w Polsce i zagranicą.